Ekspres automatyczny do biura – co warto wiedzieć?

Ekspres automatyczny do biura – co warto wiedzieć? - ekspres do kawy

Ekspres do kawy to sprzęt niezbędny w nowoczesnym biurze. Przerwa na kawę to naturalna część biurowego stylu pracy i dla wielu osób ważny rytuał. Poza tym aromatyczną kawą można poczęstować gości podczas spotkań odbywających się w Sali konferencyjnej. Na co zwrócić uwagę kupując takie urządzenie do firmy? Poniżej znajdziesz najważniejsze kwestie.

Firmowy ekspres do kawy – najważniejsze parametry

Zakup ekspresu do biura warto dobrze przemyśleć, bo to niemała inwestycja. To, jakie urządzenie wybrać powinno być uzależnione od potrzeb konkretnej organizacji.

Przed zamówienie ekspresy zastanów się nad odpowiedzią na podstawowe pytania:

  • Ile osób w biurze pije kawę?
  • Czy jest możliwe zwiększenie zatrudnienia?
  • Czy pracownicy preferują kawy czarne czy kawy mleczne?
  • Ile przestrzeni masz w firmowej kuchni?

Żeby ekspres działał sprawnie, musi być odpowiednio wydajny. Bardzo istotna jest wytrzymałość wszystkich elementów mechanicznych. Pamiętaj, że stopniowe zużywanie się części przebiega inaczej w zależności od intensywności używania. Ekspresy biurowe są zazwyczaj tak skonstruowane, żeby codziennie przygotowywać 100-200 napojów. To zupełnie co innego niż ekspres działający w domu, który w ciągu dnia robi tylko kilka kaw, a gdy przyjdą goście to nie więcej niż kilkanaście.

Kolejna ważna sprawa to wszelkie czynności związane z eksploatacją – konieczność czyszczenia bloku zaparzającego i systemu spienienia, odkamienianie ekspresu, uzupełnianie pojemnika na ziarna oraz zbiornika na wodę. Te czynności powinny być łatwe i szybkie, a przerwy w działaniu ekspresu nie powinny trwać  zbyt długo, żeby rano nie powstały długie kolejki!

Dlatego zamawiając ekspres do biura zwróć uwagę na takie kwestie jak:

  • Wydajność
  • Wielkość pojemnika na ziarna
  • Wielkość zbiornika na wodę
  • Łatwą obsługę – w tym czyszczenie i odkamienianie
  • Wielkość urządzenia

To najistotniejsze parametry do uwzględnienia przy poszukiwaniach biurowego ekspresu do kawy. Nie należy jednak ignorować także innych aspektów – w tym również tych wizualnych. Ekspres do kawy powinien wyglądać atrakcyjnie. Na pewno dużą wygodę zapewnia dotykowy ekran z wizualizacją wszystkich kaw. Wielu osobom zależy także na możliwości regulacji temperatury wody, mocy kawy, ilości mleka. To detale, dzięki którym można dopracować do perfekcji przygotowywanie ulubionego napoju kawowego.

Firmowy ekspres do kawy – finansowanie

Ekspresy ciśnieniowe do użytku w biurze są znacznie bardziej kosztowne niż urządzenia przeznaczone do użytku domowego. Cena na zakup urządzenia lub kilku urządzeń, którą trzeba ponieść jednorazowo może być naprawdę duża. Na szczęście nie musi być to istotną barierą, która powinna powstrzymywać firmy przed inwestycją w dobrej jakości wyposażenie kuchni. Bardzo popularnym rozwiązaniem jest dzierżawa ekspresów, która oznacza wydatkowanie niewielkich comiesięcznych kwot. Dzierżawa firmowego ekspresu może być objęta osobną umową lub w jednym dokumencie mogą być ujęte zbiorczo kwestie związane z dzierżawą ekspresu oraz regularną dostawą kawy.

Chcesz zamówić ekspres ciśnieniowy do biura?
Skontaktuj się z nami!

aleksandra@malapalarnia.pl

797 974 845

Kategoria :

Wyposażenie
Share This :

Ostatnie wpisy

CHCESZ ZAMÓWIĆ?

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

KAWA Z MAŁEJ PALARNI
PROSTO DO FIRNOWEJ KUCHNI!

Telefon

511 056 636

email

biuro@betterworkplace.pl